سوپر فسفات ساده

سوپر فسفات ساده

کود شیمیایی سوپر فسفات ساده Simple Superphosphate که اختصار SSP نامیده می شود در فرمولاسیون خود حاوی حدود 16 درصد فسفر محلول و 5 درصد ریز مغذی و تقریبا 13 درصد گوگرد است. استفاده از کود های فسفاته به منظور تامین فسفر مورد نیاز گیاهان می باشد.

سوپر فسفات ساده

فسفر یکی از مواد اولیه مورد نیاز جهت رشد گیاهان است که برای تنفس و سوخت و ساز گیاهان استفاده می شود. کود سوپر فسفات ساده حاوی مقادیری از عناصر ریزمغذی و گوگرد می باشد که با کاهش pH خاک موجب افزایش حاصلخیزی خاک شده و سبب می گردد فسفر تثبیت شده در خاک در دسترس گیاه قرار گیرد. این کود نیز مانند سوپر فسفات تریپل و بیوفسفات طلایی از اسید شویی خاک فسفات و اسید فسفریک به دست می آید و در زمان مصرف باید در نزدیکی بذر کاشته شده قرار گیرد.

فسفر عنصر تشکیل دهنده بسیاری از ترکیبات مانند اسیدهای نوکلئیک, فسفرلیپیدها و کوآنزیم هایی مانند آدنوزین تری فسفات است. سوپر فسفات ساده بهترین و ارزان ترین کود براى دانه هاى روغنى, نیشکر و سیب زمینى می باشد.


روش مصرف سوپر فسفات ساده:
این کود باید در عمق 5 تا 10 سانتیمتر در زیر خاک قرار گیرد که علاوه بر بهبود عملکرد, باعث صرفه جویی در مصرف این کود نسبت به روش  مصرف به صورت شخم زنی می شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر