وب سایت مسیر جاری » سولفات

سولفات

سولفات

سولفات ها گروهی از مواد شیمیایی می باشند که به صورت آنیون چند اتمی و با فرمول مولکولی SO۴۲− هستند. در شیمی معدنی به ترکیبات یونی گرفته شده از سولفور که از اسید سولفوریک به عنوان عامل کاهنده در تولید آن ها استفاده می شود سولفات می گویند. این مواد در طبیعت به ندرت یافت می شوند و معمولا در آب قابلیت انحلال دارند.

سولفات, کود سولفات, سولفات آهن, سولفات آهن 2, سولفات روی, سولفات مس, سولفات آمونیوم, سولفات آلومینیوم, سولفات پتاسیم, کود سولفات آهن

برخی از انواع سولفات ها عبارتند از : سولفات آهن - روی - منیزیم - مس - آمونیوم - پتاسیم - آلومینیوم - سدیم و ... که هر کدام دارای کاربرد خاصی در صنایع مختلف می باشند. برای مثال از این مواد به عنوان ریزمغذی کشاورزی, آبکاری فلزات, تولید رنگ, تصفیه آب و فاضلاب, تنظیم pH, تولید مواد آتشبازی و ... استفاده می گردد.

در ساختار سولفات ها, اتم مرکزی سولفور با چهار اتم اکسیژن محاصره شده است که این چینش شباهت زیادی به متان دارد. یون سولفات دارای دو بار منفی می باشد. برای تولید این مواد دو روش وجود دارد. روش اول به وسیله تاثیر اسید سولفوریک بر فلزات به عنوان عامل کاهنده می باشد و روش دوم از طریق اکسیده کردن سولفید های فلزی است.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر