سود کاستیک

سود کاستیک

پارس شیمی | فروش و عرضه سود کاستیک به صورت سود پرک و سود مایع با کیفیت بالا و قیمت مناسب

سود کاستیک, سودا کاستیک, سود سوزآور

سود کاستیک Caustic Soda که با نام های دیگری چون سود پرک و سود سوز آور نیز شناخته می شود یکی از پر مصرف ترین مواد شیمیایی مورد نیاز بشر است. فرمول ساختاری به صورت هیدروکسید سدیم Sodium Hydroxide می باشد و با نماد NaOH نمایش داده می شود. سدیم هیدروکسید از نظر صنعتی به صورت سود مایع 50 درصد در صنایع پتروشیمی به تولید می رسد. در فرایند تولید سود مایع کاستیک, گاز کلر هم به میزان زیاد تولید می شود که یک محصول جنبی از تولید سود سوزآور مایع است.

سود جامد کاستیک هم با استفاده از سود سوزاور مایع به تولید می رسد که به اشکال مختلفی مانند سود پرک 98 درصد و هیدروکسید سدیم پودری و سود کاستیک گرانوله می باشد. در سال 2004 در سراسر جهان در حدود 60 میلیون تن کاستیک سودا تولید شده که فقط در کشور آمریکا به عنوان بزرگ ترین تولید کننده این ماده چیزی در حدود 3/7 میلیون تن از این ترکیب به تولید رسید. در زمان های قدیم روش تولید سدیم هیدروکساید از واکنش کربنات سدیم و هیدروکسید کلسیم بوده است که این روش در قرن نوزدهم کشف شد اما امروزه ماده اولیه در تولید سود سوز آور مایع, نمک صنعتی می باشد. همچنین روش دیگری در تولید سود سوزآور وجود دارد که از فلز سدیم خالص در آب به دست می آید. در این روش گاز هیدروژن و گرما نیز به فرایند اضافه می گردد. اگر چه این روش از لحاظ اقتصادی چندان به صرفه نیست و فقط در تولید سدیم هیدروکسید در اشل آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

پارس شیمی آمادگی تامین و عرضه سود کاستیک مایع و سود جامد پرک را به هر میزان برای استفاده مصرف کنندگان محترم و کارخانجات دارد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر