سنگ آهک

سنگ آهک

پارس شیمی | تولید و فروش انواع آهک زنده و هیدراته و سنگ آهک با بهترین کیفیت و قیمت استثنایی

سنگ آهک, فروش سنگ آهک, خرید سنگ آهک, قیمت سنگ آهک, سنگ آهک فم, سنگ آهک ساوه, سنگ آهک آذرشهر

آهک Lime ماده ای معدنی است که از دوران باستان به وسیله انسان مورد استفاده قرار می گرفته است. فرمول شیمیایی اهک, اکسید کلسیم به صورت CaO است و از معدن آهک استخراج شده و پس از کوبیده شدن و تبدیل شدن به پودر, در کوره آهک پزی پخته می شود تا آماده استفاده در صنایع مختلف شود.

 

سنگ آهک و انواع آهک

سنگ آهک یا کربنات کلسیم ماده اولیه در تولید انواع اهک می باشد. انواع مختلفی از آهک فراوری شده وجود دارد که عبارتند از آهک زنده که به آهک نشکفته یا آهک آب ندیده نیز معروف می باشد. این نوع اهک به شدت با آب یا رطوبت موجود در محیط واکنش می دهد و شکفته می شود و فرمول آن به هیدروکسید کلسیم Ca(OH)2 تغییر می کند. آهک شکفته به آهکک هیدراته یا آهک آب دیده یا آهک مرده شهرت دارد و به صورت پودری میی باشد.

بیشترین میزان مصرف اهک در صنایع ساخت و ساز است و به آهک ساختمانی یا اهک صنعتی شهرت دارد. از دوران باستان نیز انسان ها از اهک برای ساخت خانه و سر پناه سود می برده اند و نیز برای عایق کردن و سفید کاری دیوار ها بهره می گرفتند.

 

کاربرد های آهک

این ترکیب معدنی دارای مصارف فراوانی در صنایع مختلف است نظیر آهک تصفیه آب که برای جداسازی نا خالصی ها و مواد موجود در آب و فاضلاب استفاده می شود. همچنین آهک ماده اصلی در تولید مصالح ساختمانی مانند سیمان و انواع ملات است. در تولید کاغذ از اکسید کلسیم Calcium Oxide برای بازیافت سود سوز آور از کربنات سدیم استفاده می گردد.

 

فروش سنگ آهک

گروه صنعتی پارس شیمی تولید کننده و فروشنده انواع آهک زنده و هیدراته و سنگ آهک با بهترین کیفیت و قیمت استثنایی می باشد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر