سایت معدن فسفات اسفوردی

سایت معدن فسفات اسفوردی

خاک فسفات درجه یک با خلوص بالا و کیفیت صادراتی

سایت معدن فسفات اسفوردی

 

امروزه خاک فسفاته نقش مهمی در صنایع مختلف تولیدی و صنعتی دارد. این ترکیب معدنی به عنوان ماده اولیه و پیش نیاز برای تولید تمام ترکیبات و مشتقات فسفات دار و فسفره به شمار می آید. هر محصولی که ترکیبی یا در صدی از فسفر را در خود داشته باشد, برای تولید محتاج این خاک فسفاته می باشد. طیف محصولات تولید شده توسط فسفات بسیار زیاد است و از محصولات صنعتی را شامل می شود تا انواع کود های کشاورزی

خاک فسفاته ماده اولیه و ضروری برای تولید انواع کود های فسفره است که برای تقویت خاک زمین های کشاورزی ضروری هستند. به دلیل اینکه خاک های کشاورزی ایران با مشکل کمبود فسفر خاک مواجه هستند, بنابر این استفاده از کود های فسفر در خاک ضروری است. همچنین می توان از خاک فسفات به مستقیم در زمین کشاورزی و باغات میوه استفاده کرد که این امر اولا موجب می شود تا فسفر مورد نیاز گیاهان تامین گردد, ثانیا با متخلل کردن خاک سبب بهبود شرایط مکانیکی آن می گردد.

کمبود فسفات در خاک باعث می شود تا برگ های گیاهان زرد و خشک شود و در نتیجه گیاهان مهم ترین عامل فتوسنتز کننده خود را از دست بدهند. بنابر این سوخت و ساز گیاه با مشکل مواجه شده و این امر خسارت جبران نا پذیری را به میوه دهی گیاه وارد می کند. به علاوه کیفیت محصول نیز کاهش قابل ملاحظه ای پیدا می کند و مجموع این موارد موجب وارد آمدن خسارت های مالی و اقتصادی شدیدی به کشاورزان و تولید کنندگان می شود.

در نتیجه خاک فسفاته و کود های فسفره نقش حیاتی در کشاورزی دارند.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر