زینک اکساید

زینک اکساید

پارس شیمی | عرضه اکسید روی یا زینک اکساید با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت جهت استفاده در صنایع مختلف داخلی و امور صادراتی در بسته بندی کیسه جامبوبگ

 زینک اکساید, فروش زینک اکساید, خرید زینک اکساید, قیمت زینک اکساید, تولید زینک اکساید, زینک اکساید شکوهیه, زینک اکساید زنجان, زینک اکساید قم, msds زینک اکساید,

زینک اکساید Zinc Oxide ماده ای غیر ارگانیک می باشد که از ترکیب اتم عنصر روی و یک اتم اکسیژن به صورت ZnO تشکیل شده است.

اکسید زینک پودر یک دست و سفید رنگی می باشد که دارای خواص شیمیایی و فیزیکی منحصر به قردی است که موجب شده کاربرد بسیار زیادی در طیف گسترده ای از صنایع داشته باشد. اکسید روی از زمان های قدیم توسط بشر به صورت معدنی شناسایی شده بود امانوع معدنی آن که توتیا نام دارد دارای نا خالصی هایی نظیر منیزیم است که موجب می شود رنگ آن به زرد مایل به سرخ تغییر کند و برای استفاده در صنایع مناسب نباشد.

امروزه زینک اکساید فقط به صورت شیمیایی سنتز می شود که البته روش های سنتز متفاوتی دارد که عبارتند از:

روش غیر مستقیم یا روش فرانسوی که در این روش فلز روی ذوب شده و در دمای 907 درجه سانتی گراد تبخیر می شود و با اکسیژن موجود در هوا واکنش داده و ZnO تولید می شود.

روش مستقیم یا روش آمریکایی که محصول نهایی معمولا خلوص پایین تری دارد.

روش شیمیایی مرطوب که از نمک های خالص روی نظیر کربنات روی یا هیدروکسید روی استفاده می شود. به این صورت که این مواد فیلتر شده و سپس شسته می شود و در دمای 800 درجه سانتی گراد شسته می شود.

 

کاربرد های زینک اکساید

از اکسید زینک در صنایع زیادی استفاده می شود. بیش ترین موارد مصرف اکسید روی در تولید لاستیک می باشد که در حدود 50 تا 60 درصد از تولید این ترکیب در این صنعت استفاده می شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر