خاک فسفات چادرملو

خاک فسفات چادرملو

عرضه و فروش خاک فسفات چادرملو با کیفیت عالی به منظور مصرف کارخانجات داخلی و امور صادراتی

خاک فسفات چادرملو 

خاک فسفات Phosphate نوعی ماده معدنی بسیار پر مصرف و پر در خواست می باشد که ماده اولیه در تولید کلیه مواد صنعتی و تولیدی و ترکیبات فسفر دار است. خاک فسفاته  مهم ترین منیع تامین فسفر می باشد که برای استفاده از آن ابتدا باید استخراج شود. اما فسفات ماده ای کم یاب در پوسته زمین است که تعداد اندکی کشور در جهان دارای معدن خاک فسفات هستند. میزان تقاضای این ماده بر مقدار تولید آن پیشی می گیرد. زیرا میزان محصولات تولیدی که بر پایه فسفر می باشند بسیار فراوان است.

 

خاک فسفات

زمین های کشاورزی ایران اکثرا با مشکل کمبود فسفر مواجه هستند که این موضوع سبب می شود گیاهان با مشکلات فراوانی رو برو باشند. کمبود فسفر موجب می شود تا برگ ها که مهم ترین قسمت فتوسنتز کننده گیاه هستند, دچار ضعف و زردی شوند. در نتیجه سوخت و ساز گیاه و درخت به مشکل برخورده و میوه دهی و محصول دهی آن کاهش یافته و در کنار آن کیفیت محصول هم خراب می شود که این موضوع مشکلات اقتصادی فراوانی را برای کشاورزان ایجاد می کند.

 

کاربرد خاک فسفات

خاک فسفاته برای تولید انواع کود فسفره مورد استفاده قرار می گیرد. تولید کود فسفات همچون دی آمونیوم, مونو آمونیوم, بیو فسفات طلائی, سوپر فسفات ساده و تریپل و سایر کود های فسفر بدون وجود این ماده امکان پذیر نیست. همچنین می توان از فسفات به طور مستقیم در زمین های کشاورزی استفاده کرد که با این کار می توان فسفر مورد نیاز گیاهان و درختان را تامین کرد. به علاوه این کار باعث بهبود شرایط فیزیکی خاک می شود.

از خاک فسفاته در صنایع نیز بهره زیادی گرفته می شود. تولید اسید فسفریک نیز وابسته به استفاده از عنصر فسفات می باشد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر