خاک اسفوردی

خاک اسفوردی

فروش خاک فسفات با درجه بالا و کیفیت عالی برای مصارف داخلی و امور صادرات

خاک اسفوردی

خاک فسفاته نوعی کانی کم یاب و کم پیدا ولی بسیار پر مصرف در صنایع مختلف می باشد. این ماده میزان و درصد اندکی از پوسته زمین را تشکیل می دهد و معادنی در برخی کشور های جهان دارد.

 

معدن خاک فسفات

تنها تعداد انگشت شماری از کشور های جهان دارای معدن خاک فسفات می باشند. کشور های چین, کانادا, آمریکا, روسیه, مصر, مراکش و برخی دیگر از کشورها دارای این معادن هستند.

تعداد اندکی معدن خاک فسفات در خاور میانه وجود دارد که در کشور های ایران و سوریه وجود دارند. البته تمام این معادن برای استخراج مناسب نیستند. فاکتور مهمی که در استفاده از خاک فسفات اهمیت دارد, خلوص آن است. اگر خلوص خاک فسفاته پایین باشد برای استفاده در صنایع مختلف شیمیایی و کشاورزی مناسب نبوده و بنا بر این ارزش استخراج ندارد.

 

مصارف خاک فسفات

خاک فسفاته ماده اولیه تولید انواع کود فسفاته می باشد. خاک فسفات در کشاورزی ازز اهمیت بسیار زیادی بر خوردار است زیرا اکثر زمین های کشاورزی و زراعی ایران با کمبود فسفر مواجه بوده و موجب می شود تا میوه دهی و بار دهی گیاهان دچار آسیب شده و ضرر های فراوانی را گریبان گیر کشاورزان می نماید. تنها راه حل مشکل کمبود فسفر زمین های کشاورزی, استفاده از فسفات می باشد. البته می توان خاک فسفات را به صورت مستقیم و هم به صورت کود فسفات در زمین به کار برد. کود های فسفاته که توسط خاک فسفاته تولید می گردد عبارتند از سوپر فسفات ساده, سوپر فسفات تریپل, بیو فسفات طلایی, دی آمونیوم فسفات, مونو آمونیوم فسفات و غیره.

از خاک فسفات همچنین در تولید اسید فسفریک نیز اسیتفاده می شود. در حقیقت ماده اولیه تولید اسید فسفریک همان فسفات معدنی می باشدکه توسط اسید سولفوریک شسته می شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر