اسفوردی یزد

اسفوردی یزد

فروش خاک فسفات از معدن فسفات اسفوردی یزد

اسفوردی یزد

فروش خاک فسفات

خاک فسفات Phosphate ترکیبی می باشد که کار برد زیادی در صنایع مختلف و کشاورزی دارد. بهترین و مهم ترین منبع تامین فسفر در صنایع تولیدی می باشد.

 

کاربرد های خاک فسفات

خاک فسفاته اهمیت ویژه و خاصی در صنایع تولیدی و همچنین در کشاورزی دارد. در صنایع شیمیایی برای تولید اسید فسفریک از این ماده معدنی بهره گرفته می شود. برای این کار, خاک فسفاته را طی یک فرایند شیمیایی توسط اسید سولفوریک شستشو داده و اسید فسفریک تولید می شود.

خاک فسفات در کشاورزی نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. از آنجا که بیشتر خاک کشاورزی باغات و زمین های زراعی در ایران با مشکل کمبود فسفر مواجه هستند این امر سبب می شود که برگ ها و ساقه های نازک دچار زردی و مشکلات زیادی شوند. فسفر عامل اصلی در فرایند فتوسنتز گیاه و جذب انرژی خورشید  می باشد. بدون این عنصر, گیاهان عملا در فرایند سوخت و ساز دچار مشکل شده و میزان میوه دهی آن کاهش می یابد. همچنین کیفیت محصولات کشاورزی نیز کاهش قابل ملاحظه ای می یابد.

 

تولید خاک فسفات

فسفات عنصری کم یاب و نادر در پوسته زمین است و از این لحاظ تامین آن کار مشکلی است. تنها تعداد اندکی کشور در جهان دارای معدن خاک فسفات می باشند. در ایران نیز تعداد محدودی معدن خاک فسفات وجود دارد که البته اکثر این معادن از خلوص کافی برای استفاده در صنایع و کشاورزی برخوردار نیستند و به همین دلیل ارزش استخراج و بهره برداری ندارد.

خاک فسفات از خلوصی بسیار بالایی برای استفاده مصرف کنندگان برخوردار است. خلوص فسفات 35 تا 40 درصد می باشد و علاوه بر آن کوبش فسفات و تبدیل کردن آن به حالت پودری موجب می شود که استفاده از آن راحت تر شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر