استیک اسید

استیک اسید

استیک اسید Acetic Acid یکی از مشهور ترین اسید ها می باشد زیرا از آن در تولید سرکه استفاده می شود. برای تولید سرکه از اسید استیک 5 درصد استفاده می شود. فرمول این ماده به صورت C2H4O2 بوده و نوع غلیظ آن با نام اسید استیک گلاسیال مشهور است.

استیک اسید, فروش استیک اسید, خرید استیک اسید, قیمت استیک اسید, استیک اسید سرکه, استیک اسید 5 درصد, تولید استیک اسید, acetic acid

فروش استیک اسید به منظور استفاده در صنایع مختلفی می باشد. تولید مونومر وینیل استات مهم ترین کاربرد این اسید می باشد به صورتی که یک سوم از کل تولید این ماده برای این منظور مصرف می شود. همچنین به عنوان یک حلال قطبی برای تولید ترکیبات خالص ارگانیک کاربرد دارد. در حدود 4 تا 18 درصد از کل استیک تولید شده به منظور تولید سرکه مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده که به نام جوهر سرکه نیز شناخته می شود به عنوان ماده اولیه در تولید سلولز استات در عکاسی, پلی وینیل استات در تولید چسب چوب, تولید پارچه و صنایع نساجی, افزودنی مواد غذایی برای تولید مزه های ترش و ... کاربرد دارد. مصرف سالیانه استیک در حدود 6/5 میلیون تن می باشد که به دو روش شیمیایی و بیولوژیک تولید می شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر