آهک کوبشی

آهک کوبشی

پارس شیمی | تولید آهک هیدراته و فروش آهک کوبشی با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت

آهک کوبشی

آهک کوبشی یکی از فراورده های تولید شده از آهک می باشد که در صنایع مختلفی دارای کاربرد است. آهک یا اکسید کلسیم Calcium Oxide که گاها به آن کربنات کلسیم Calcium Carbonate نیز گفته می شود جزء قدیمی ترین مواد معدنی شناخته شده توسط بشر می باشد. این ماده از دوران باستان به وسیله انسان کشف شده و مورد استفاده قرار داشته است. از آن برای ساخت خانه و سر پناه سود می بردند. اهک از سنگ آهک به دست می آید به این صورت که پس از استخراج آن از معدن آهک و انتقال به کارخانه, کوبش شده و سپس پخته می شود و دارای انواع مختلفی است که از آن جمله می توان آهک زنده, آهک هیدراته, آهک مرده, آهک شکفته, آهک نشکفته, آهک آب خورده و آب نخورده, آهک ساختمانی, آهک خوراکی, آهک صنعتی, شفته آهک, آب آهک و غیره را نام برد.

 

کاربرد های آهک کوبشی

در گذشته از آهک هیدراته در ساخت و ساز استفاده می شده است. انسان از آن برای تولید ملات و دوغ آب و ساخت مصالح ساختمانی و سفید کاری نمای بنا ها سود می برده است.

امروزه  کاربرد های بیشتری از آهک در صنایع مختلف شناخته شده است. در صنایع کاغذ سازی برای سفید کردن کردن کاغذ و نیز به عنوان پر کن و قوام دهنده از آن استفاده وسیعی می گردد.

آهک هیدراته یکی از مواد اساسی و اولیه در تولید سیمان می باشد که بدون وجود آن تولید سیمان امکان پذیر نیست.

در صنایع شیمیایی هم از اکسید کلسیم یا کربنات کلسیم برای حذف دی اکسید گوگرد و گوگرد زدایی و انجام برخی آزمایش ها بهره گرفته می شود.

آهک در صنایع زیاد به عنوان ماده پر کننده و سفید کننده به کار برده می شود.

 

فروش آهک کوبشی صادراتی

آهک صادراتی پارس شیمی با کیفیت درجه یک و هر نوع مش بندی و دانه بندی در بسته بندی کیسه جامبو بگ و تحویل هر یک از بنادر کشور به صورت فوب FOB آماده تحویل می باشد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر