آهک چیست

آهک چیست

چنانچه تمایل دارید تا بدانید آهک چیست و دارای چه تاریخچه ای می باشد و کاربرد ها و مصارف آن در گذشته و حال چه بوده است با سایت پارس شیمی همراه شوید.

آهک چیست, آهک هیدراته چیست, آهک زنده چیست, آهک کلسینه چیست 

یکی از مهم ترین مواد معدنی که باعث ایجاد تغییرات زیادی در زندگی انسان شده است, آهک Lime یا اکسید کلسیم CaO می باشد. انسان از گذشته های دور از اهک برای ساخت و ساز خانه ها و سازه های خود سود می برده است.

 

آهک چیست

اهک یا آهک زنده Quicklime دارای نام دیگری چون آهک آب نخورده, آهک آب ندیده یا آهک نشکفته است. این ماده در صورت تماس با آب به شدت واکنش می دهد و با بخار و قلیان زیاد هیدراته می شود. آهك زنده در صورت تماس با آب با جذب یک اتم هیدروژن هیدراته می شود و تبدیل به آهک هیدراته می گردد. آهك هیدراته به روش های مختلفی قابل تولید است که افزودن آب به آن بدترین روش است زیرا خلوص آن را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد و از ارزش آن کاسته می شود.

پارس شیمی به روش دمیدن هوا با استفاده از دستگاه های پیشرفته اقدام به تولید این نوع اهک می نماید و سپس ماده حاصله در کیسه استاندارد کاملا ایزوله بسته بندی می شود تا بهترین آهک هیدراته کشور را در اختیار مصرف کنندگان محترم قرار دهد.

 

کاربرد آهک چیست

از آهک و کربنات کلسیم در صنایع ساختمانی بیشترین استفاده برده می شود. آهک ساختمانی منبع مهم تولید سیمان و ملات و ساروج و دیگر مواد اولیه ساخت و ساز مصالح ساختمانی می باشد که آن را به طور مستقیم و غیر مستقیم برای ساخت و ساز ساختمان ها و راه ها و جاده ها به کار می گیرند.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر