آهک خوراکی

آهک خوراکی

پارس شیمی | تولید و فروش انواع آهک از جمله آهک خوراکی به منظور استفاده در تولید مربا و تلخی گیری زیتون و ... 

آهک خوراکی

آهک یکی از قدیمی ترین مواد معدنی شناخته شده توسط بشر است. این ماده از گذشته های دور توسط انسان در بخش ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گرفته است. در زمان های قدیم از آن برای ساخت ملات و ساروج و دوغاب برای ساخت سر پناه سود می برند اما امروز موارد مصرف آهک فراتر از این رفته و استفاده های گسترده تری از آن می شود.

 


ویدئو آموزش پخت مربا کدو حلوایی با استفاده از آب آهک 

 

آهک خوراکی چیست

آهک خوراکی در حقیقت آهک هیدراته با کیفیت بسیار بالا است که از آن به منظور استفاده در صنایع غذایی استفاده می شود. از جمله مهم ترین کاربرد های این نوع آهک در تلخی گیری زیتون است. همچنین برای پخت برخی از انواع مربا نظیر مربای کدو حلوایی نیز از این نوع آهک سود برده می شود.

 

فروش آهک خوراکی

بیشترین زمینه مصرف این نوع آهک در صنایع مختلف به عنوان ماده پر کننده یا فیلر می باشد. افزودن آهک یا کربنات کلسیم در ترکیب سایر محصولات تولیدی باعث افزایش حجم و افزایش وزن آن می شود. با توجه به اینکه معمولا قیمت محصولات تولیدی کارخانجات بالاتر از قیمت آهک می باشد, در نتیجه با افزایش وزن تولید محصول, صرفه اقتصادی فراوانی را نصیب تولید کنندگان و کارخانجات می کند.

 

قیمت آهک خوراکی

قیمت آهک بر اساس فاکتور های خاصی مشخص می گردد. یکی از این معیار ها درجه خلوص آن می باشد. خلوص آهک گرید خوراکی و دارویی معمولا باید بالاتر از 90 درصد باشد. زیرا آهک مورد استفاده در این بخش تصفیه شده می باشد و کلیه نا خالصی های آن گرفته شده است. دیگر فاکتور تاثیر گذار در قیمت این ماده, دانه بندی یا مش بندی آن است. سایز محصول تولیدی بر قیمت آن تاثیر گذار است.

 

این مطالب را هم مطالعه فرمایید:

ارسال نظر

امیر : طرز تهیه آهک خوراکی
1 0
باسلام میشه لطف کنید و طرز تهیه آهک خوراکی را برای من توضیح بدین؟
مدیریت : پاسخ
1 1
برای مشاهده آموزش طرز تهیه آهک خوراکی برای مربا می تونید از آدرس زیر بازدید کنید: http://parschemical.com/article/%D8%B7%D8%B1%D8%B2-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%A2%D9%87%DA%A9-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%A7%DA%A9%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D8%A7
عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر