آهک آب خورده

آهک آب خورده

پارس شیمی | فروش آهک آب خورده یا آهک هیدراته پودری با خلوص بالای 95 درصد و فراوری شده با استفاده از دستگاه پیشرفته هیدراسیون به روش دمیدن بخار آب داغ جهت استفاده در مصارف مختلف با کیفیت بی نظیر در ایران و قیمت استثنایی با امکان تحویل در محل

آهک آب خورده, آهک هیدراته, آهک صنعتی

آهک آب خورده چیست

در اصل آهک آب خورده یا آهک هیدراته از آهک زنده یا نشکفته به دست می آید به این صورت که زمانی که به اکسید کلسیم ( آهک زنده ) آب اضافه شود, طی یک واکنش شدید با آزاد سازی گرمای زیاد, آهک هیدراته شده و فرمول شیمیایی آن تغییر می نماید. آهک آب خورده دیگر با اضافه کردن آب به آن از خود واکنش خاضی نشان نمی دهد و به همین خاطر آن را آهک مرده یا شکفته می نامند.

 

مصارف آهک آب خورده

آهک آب خورده یا آهک آبدیده کاربرد های فراوانی دارد. این ترکیب پودر سفید رنگی است که به راحتی در آب حل می شود و یک محلول شیری رنگ تولید می نماید که آن را شیر آهک یا آب آهک می نامند.

در صورتی که به آب آهکی, خاک رس افزوده شود ملاتی به دست می آید که آن را دوغاب آهکی می نامند و اگر به اب آهک خاکستر اضافه شود ساروج تولید می گردد.

از آهک آب خورده یا آهک هیدراته در کشاورزی نیز استفاده فراوانی می شود به این شکل که جهت تنظیم pH خاک و نیز برای بخش بندی و ساخت دیواره های برای جلوگیری از تداخل ریشه ها از آن سود برده می شود.

پارس شیمی, فروش آهک آب خورده یا آهک هیدراته پودری با خلوص بالای 95 درصد و فراوری شده به با استفاده از دستگاه پیشرفته هیدراسیون به روش دمیدن بخار آب داغ جهت استفاده در مصارف مختلف با کیفیت بی نظیر در ایران و قیمت استثنایی با امکان تحویل در محل وجود دارد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر