گوگرد پودری

گروه صنعتی پارس شیمی بزرگ ترین تولید کننده گوگرد پودری , آمادگی عرضه و فروش پودر گوگرد میکرونیزه را در دانه بندی های مختلف از مش 50 تا مش 200 با خلوص حداقل 99 درصد دارد.

 گوگرد پودری, کود گوگرد پودری, پودر گوگرد میکرونیزه, فروش گوگرد پودری, خرید گوگرد پودری, قیمت گوگرد پودری, تولید گوگرد پودری

کود گوگرد پودری یا سولفور پودری Powdered Sulfur یک محصول پالایشگاهی می باشد که از کوبش گوگرد گرانول یا گوگرد کلوخه با خلوص 99/99 درصد تولید می شود. این محصول در کشاورزی - لاستیک سازی - کبریت سازی - تولید قند خوراکی - رنگ سازی و ... کاربرد دارد.

 

گوگرد پودری در کشاورزی

بیشتر خاک زمین های کشاورزی و باغات میوه در ایران به علت بارش کم باران و خشکی زیاد دچار مشکل قلیایی شدن هستند. خاک قلیایی یا همان خاک شور و آهکی سبب می شود تا ریزمغذی ها و مواد غذایی همچون روی, مس, آهن, منگنز, منیزیم و غیره توسط ریشه گیاهان قابل جذب نبوده و به صورت یون نیترات به هدر رود.

راه حل این مشکل در کاهش pH می باشد. اسیدی شدن خاک توسط برخی از انواع کود شیمیایی نظیر سولفات آمونیوم یا سایر انواع کود سولفاته امکان پذیر است. اما ماثر ترین راه برای کاهش pH خاک استفاده از خود سولفور یا گوگرد به صورت مستقیم در زمین کشاورزی است. گوگرد با قرار گرفتن در خاک با جذب رطوبت , تجزیه شده و تبدیل به یون سولفات می شود که در نتیجه آن شوری خاک یا مشکل خاک آهکی بر طرف می گردد.

 

کود گوگرد پودری چیست ؟

گوگرد پودری در کشاورزی دارای منافع فراوانی بوده و بدون استفاده از آن به خصوص در خاک زمین هایی که بارش باران در آن بسیار کم است امکان کشاورزی موثر و بهینه وجود ندارد.

اما راه کار هایی برای افزایش میزان کارایی و بهبود عملکرد سولفور یا گوگرد در خاک وجود دارد که بسیار مفید است یکی از این راه کار ها کوبش گوگرد و تبدیل آن به پودر گوگرد میکرونیزه یا گوگرد پودری می باشد. در صورت پودر کردن گوگرد, میزان سطح تماس آن با اکسیژن بیشتر شده و سریع تر تجزیه می شود. همچنین استفاده از باکتری تیوباسیلوس نیز سرعت تجزیه را چندین برابر می کند.