کود مرغی پلت شده

10 / 10 از 1 کاربر

کود مرغی پلت شده

پارس شیمی | تولید و فروش کود مرغی پلت شده

کود مرغی پلت شده

کود مرغی از زمان های دور توسط کشاورزان و باغ داران برای تقویت خاک زمین های زراعی و باغ های میوه مورد استفاده قرار می گرفته است.

کود مرغی در رده بندی انواع کود حیوانی جای می گیرد و در حقیقت یکی از بهترین و مغذی ترین کود های حیوانی به شمار می آید.

 

انواع کود مرغ

کود مرغی پلتی یا کود مرغ پلت شده, کود مرغی مایع, کود مرغی غنی شده, کود مرغی گرانوله, کود مرغی ارگانیک, کود مرغی فله که شامل کود مرغی سالنی یا گوشتی و قفسی یا تخمی می شود.

کود مرغی علاوه بر اینکه برای گیاهان بسیار مفید می باشد و سبب تغذیه و تقویت خاک و گیاهان می گردد, همچنین به عنوان خوراک دام نیز مورد استفاده قرار می گیرد و به کود مرغی تغذیه دام شهرت دارد.

 

تفاوت کود مرغی پلت شده با کود مرغی فله

کود مرغ علاوه بر فواید زیادی که برای خاک زمین های کشاورزی و تقویت گیاهان دارد, اما دارای مشکلاتی نیز هست.

از آنجا که کود مرغی تازه دارای رطوبت است و این رطوبت به دلیل وجود آمونیاک می باشد بنابراین سبب آسیب رساندن به گیاهان می گردد که اصطلاحا گفته می شود موجب سوختن گیاه می شود. از طرفی در داخل این کود, اسپور های علف هرز و پیچک وجود دارد که سبب آلوده شدن خاک به این انگل ها می گردد.

اما کود مرغ پلت شده به علت اینکه گرما دیده و کاملا خشک می باشد, پس علاوه بر اینکه به مدت های طولانی قابل نگهداری است و چیزی از وزن آن کاسته نمی شود که موجب ضرر و زیان مادی کشاورزان گردد, همچنین عاری از هر گونه علف هرز, پیچک و سایر انگل ها می باشد.

 

بسته بندی کود مرغی پلت شده

کود مرغی پلتی در بسته بندی کیسه 25 کیلویی و با سایز مشخص و بدون خاکه عرضه می گردد و قابل انبار کردن طولانی مدت می باشد و چیزی از وزن آن کاسته نمی شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email: