قیر

ماده ای چسبنده و خمیری شکل و تیره رنگ است که منشاء آن نفت خام بوده و دارای دو ویژگی مهم چسبندگی بالا و نفوذ ناپذیری در برابر آب می باشد. قیر bitumen نوعی ماده هیدروکربنی است که در دمای معمولی به صورت جامد بوده و می توان با توجه به موارد کاربرد آن را به صورت خالص و یا اصلاح شده تولید و مصرف نمود. 90 درصد کل محصول تولید شده در جهان در راه سازی مصرف می شود و 10 درصد دیگر هم در ساختمان سازی کاربرد دارد.

قیر, فروش قیر, خرید قیر, تولید قیر, تولید کننده قیر, قیر 60/70, فروش قیر صادراتی, قیر جی, قیر پاسارگاد, تولید کنندگان قیر, Bitumen 

قیر نفتی چیست

با توجه به این که قیر پالایشگاهی از تقطیر نفت خام به دست می آید بنابراین آن را نفتی یا تقطیری می نامند. این محصول از دو مرحله تقطیر در پالایشگاه به دست آمده و نوع خام آن را آسفالتن نیز می نامند. همچنین نوع معدنی آن هم از تبخیر تدریجی نفت نزدیک به سطح زمین ایجاد می شود. 

 

انواع قیر نفتی

قیر دمیده : از دمیدن جریان هوای داغ با دمای بالای 200 تا 300 درجه سانتی گراد به قیر خالص ایجاد می شود که سبب می گردد اتم های هیدروژن موجود در مولکول های هیدروکربن قیر با اکسیژن ترکیب شود. این ماده از درجه نفوذ پذیری و نرمی بالایی برخوردار بوده و در مقابل تنش های حرارتی مقاوم تر است. کاربرد آن در ایزوگام و باتری خودرو می باشد. 

قیر مخلوط  : ترکیب این ماده با یک حلال مناسب سبب مایع شدن آن شده و در تولید آسفالت پوششی استفاده می شود. این محصول با توجه به نوع حلال آن که می تواند نفت سفید یا بنزین به دو صورت دیرگیر و تندگیر تولید و عرضه می گردد.

قیر امولسیون : این محصول که به قیرابه هم شهرت دارد از ترکیب قیر با آب و مقدار اندکی امولسیفایر نظیر نمک قلیایی اسیدهای آلی یا نمک آمونیم تشکیل شده و دارای میزان کمتری آلودگی محیطی و احتمال اشتعال پایین تری است.

 قیر, فروش قیر, خرید قیر, تولید قیر, تولید کننده قیر, قیر 60/70, فروش قیر صادراتی, قیر جی, قیر پاسارگاد, تولید کنندگان قیر, Bitumen

فروش قیر جی و پاسارگاد

شرکت پالایش نفت جی و شرکت نفت پاسارگاد به عنوان مهم ترین تولید کنندگان قیر در ایران به شمار می روند که با تولید انواع مختلف آن به صورت فله ای و یا بشکه شده , نیاز داخل کشور و نیاز های صادراتی را بر طرف می سازند. این دو مجتمع پالایشگاهی , بزرگ ترین تولید کنندگان قیر در منطقه خاورمیانه هستند.

قیر, فروش قیر, خرید قیر, تولید قیر, تولید کننده قیر, قیر 60/70, فروش قیر صادراتی, قیر جی, قیر پاسارگاد, تولید کنندگان قیر, Bitumen 

قیر 60/70 چیست

این محصول بر اساس عوامل مختلفی چون درجه نفوذ , گرانروی , درجه اشتعال , افت وزنی , شکل پذیری , درجه خلوص و درجه نرمی طبقه و بندی و قیمت گذاری می شود. میزان نفوذ پذیری که یکی از عوامل تعیین کننده سفتی آن است با درجات مختلفی چون 60/70 و 85/100 و ... مشخص می گردد. قیر 60/70 نشان دهنده درجه نفوذپذیری 60 تا 70 می باشد. این ماده برای استفاده در مناطق معتدل مناسب است.

فروش قیر

قیمت قیر

خرید قیر

تولید قیر

تولید کننده قیر

فروش قیر صادراتی

فروش قیر فله صادراتی

فروش قیر 60 70

فروش قیر پاسارگاد

فروش قیر دمیده

فروش قیر 60/70 صادراتی

فروش قیر امولسیون

فروش قیر پلیمری

فروش قیر بشکه ای

فروش قیر با lc

فروش قیر به گرجستان

فروش قیر با ضمانتنامه بانکی

فروش قیر به ترکیه

فروش قیر به چین

فروش قیرپاش

فروش قیر جی

فروش قیر در تهران

فروش قیر در مشهد

فروش قیر در شیراز

فروش قیر در گرجستان

فروش قیر در اصفهان

فروش قیر در بورس کالا

فروش قیر در ایران

فروش قیر در بورس

فروش قیر در تبریز

فروش قیر در مازندران

فروش قیر مخلوط

فروش قیر و گونی

فروش قیر و ایزوگام

فروش قیر 85/100

 

قیمت فروش قیر 60/70

فروش قیر ساختمانی

مرکز-فروش-قیر-ساختمانی

مرکز فروش قیر ساختمانی