فروش بنتونیت در ایران و جهان

فروش بنتونیت در ایران و جهان

در گذشته های دور از بنتونیت تنها به عنوان یک ماده شوینده برای بدن و لباس استفاده می شده اما بشر امروزی کاربرد های بسیار بیشتری برای بنتونیت ایجاد کرده است. بازار جهانی فروش بنتونیت امروزه شامل صنایع گوناگونی می شود ولی مهم ترین بخش های مصرف کننده آن که بیشترین میزان مصرف بنتونیت تولید شده در جهان را به خود اختصاص داده اند ، بخش ساخت و ساز و صنعت ذوب آهن و ریخته گری فلزات هستند. طبق پیش بینی کارشناسان ، فروش بنتونیت در جهان ، روند رو به رشد خود را تا سالیان آینده نیز ادامه خواهد داد.

بنتونیت, فروش بنتونیت, 

فروش بنتونیت در بازار جهانی

بنتونیت دارای دو نوع اصلی یعنی بنتونیت سدیمی و بنتونیت کلسیمی است که هر دو نوع در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. بنتونیت سدیمی به دلیل دارا بودن خاصیت تورم پذیری بالا ، بیش از شصت درصد بازار فروش را در اختیار دارد. 

بنتونیت در صنایع ریخته گری فلزات (کستینگ) ، ساختمان سازی و جاده سازی ، حفاری چاه های نفت و گاز ، کاغذ سازی ، خوراک دام و طیور ، تولید بستر گربه و حیوانات خانگی ، تولید فراورده های آهنی ، داروسازی و تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مصرف می شود. 

امروزه به دلیل افزایش جمعیت که سبب شده نیاز به ساخت و ساز افزایش یابد و همچنین به دلیل توسعه صنایع تولید آهن و فولاد ، بخصوص به منظور مصرف در ساخت اتومبیل و ماشین آلات صنعتی ، نیاز بازار به بنتونیت افزایش چشمگیری یافته است.

فروش بنتونیت

فروش بنتونیت در ایران

کشور ما یکی از قدیمی ترین خواستگاه های بنتونیت می باشد. ایرانیان در گذشته آن را با نام گل سرشوی می نامیدند و از آن به عنوان صابون استفاده می کرده اند. امروزه مهم ترین زمینه رشد بازار فروش بنتونیت در ایران (همچون دیگر کشور های خاورمیانه) ، توسعه ساختمان سازی و جاده سازی است. از بنتونیت به منظور شمع کوبی ، ضد آب کردن بتن و پوشش دیواره های چاه ها و سازه ها استفاده می شود.

کشور ما در برخی مناطق دارای معادن بنتونیت بسیار با کیفیتی است که می توان از آن حتی در زمینه تولید مواد آرایشی بهداشتی نیز سود برد. طبق پیش بینی ها ، بازار فروش بنتونیت در ایران طی سال های آینده گسترش خواهد یافت.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 108 کاربر