سولفات آهن

پارس شیمی | تولید و فروش سولفات آهن 18 تا 20 درصد 2 ظرفیتی سبز رنگ بعنوان ریز مغذی کشاورزی در بسته بندی 25 کیلویی و با ارزان ترین قیمت

سولفات آهن

کود شیمیایی سولفات آهن چیست

سولفات اهن یا زاج سبز ( به انگلیسی : Iron Sulfate ) نوعی ماده سنتز شده شیمیایی می باشد که هم به عنوان کود کشاورزی و هم صنایع مختلف کاربرد دارد, اما مصرف این ماده در کشاورزی بعنوان ریزمغذی بسیار گسترده تر است. سولفات آهن 7 آبه بیشترین نوع آن می باشد اما در اشکال دیگری نیز موجود است. ولی در کل سولفات اهن 2 ظرفیتی معمولا به صورت آبدار و کریستاله یا پودری تولید می گردد.

نام محصول : کود شیمیایی سولفات اهن - فروس سولفات - Iron Sulfate

شکل ظاهری : کریستال پودری سبز رنگ

فرمول شیمیایی : FeSO4

 

انواع کود سولفات آهن

  • آهن سولفاته 2 ظرفیتی 18 درصد تا 20 درصد کریستال سبز رنگ
  • آهن سولفاته 3 ظرفیتی پودری زرد رنگ یا قهوه ای رنگ

سولفات آهن, فروش سولفات آهن, قیمت سولفات آهن, خرید سولفات آهن, تولید سولفات آهن, سولفات آهن 2, سولفات آهن 7 آبه, تولید کننده سولفات آهن, تولید کنندگان سولفات آهن, کاربرد سولفات آهن, iron sulfate 

سولفات آهن در کشاورزی

آهن یکی از فراوان ترین عناصر موجود در پوسته زمین است که نقش بسیار مهمی در تولید محصولات کشاورزی دارد زیرا آهن نقش اساسی در تولید کلروفیل یا سبزینه در گیاهان و در نتیجه جذب انرژی خورشید و انجام سوخت و ساز دارد. وجود آهن به میزان مناسب سبب افزایش تولید محصولات کشاورزی و بهبود باردهی گیاهان و درختان می گردد. سولفات آهن به علت اینکه باعث افزایش رنگدانه گیاه و افزایش رشد و باردهی گیاهان می شود و در صورت فقدان آن ، برگ های گیاهان بعلت کمبود کلروفیل ، زرد و رنگ پریده خواهند شد در نتیجه جزو عناصر ضروری برای گیاهان محسوب می گردد.

همچنین گوگرد یا سولفور موجود در سولفات اهن سبب کاهش pH خاک و کم شدن شوری خاک زمین های کشاورزی شده و جذب ریز مغذی ها و عناصر اساسی توسط گیاهان را تسهیل می نماید. مهمترین منابع تامین آهن برای باغ های میوه و زمین های زراعی, سولفات آهن و کلات آهن است. کشاورزان با خرید سولفات آهن می توانند کمبود آهن مورد نیاز گیاهان و در نتیجه کاهش باردهی میوه و محصول را از بین ببرند.

 سولفات آهن, فروش سولفات آهن, قیمت سولفات آهن, خرید سولفات آهن, تولید سولفات آهن, سولفات آهن 2, سولفات آهن 7 آبه, تولید کننده سولفات آهن, تولید کنندگان سولفات آهن, کاربرد سولفات آهن, iron sulfate

روش مصرف و کاربرد سولفات آهن

کمبود آهن در گیاهان سبب زرد شدن و یا اصطلاحا زنگ زدن برگ گیاهان می شود. با تامین آهن مورد نیاز گیاهان, برگ ها شروع به سبز شدن مجدد و افزایش شادابی گیاه می نمایند.

کود ریز مغذی زاج سبز ( سولفات اهن ) به روش چالکود در سایه انداز درخت و محلول پاشی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در خاک های سبک از این کود در زمان آبیاری نیز می تواند استفاده نمود.

مصرف این کود شیمیایی به صورت یک تا دو سال در میان, نیاز خاک را تامین می نماید. همچنین توجه داشته باشید که مصرف این ریز مغذی به همراه کود حیوانی خصوصاً در محدوده ریشه باعث افزایش کارآیی آن می شود. در ضمن در زمان گل دهی و اوایل دوره شکل گیری میوه نباید سولفات اهن را محلول پاشی نمود.

 

روش تولید سولفات آهن چیست

برای تولید سولفات اهن از روش رقیق سازی ضایعات آهن توسط اسید سولفوریک استفاده می شود. به این صورت که پس از حدود نصف روز ، روغن و کربن کوجود در ضایعات به صورت شیره ای سیاه رنگ از آن خارج شده و پس از فیلتراسیون ، کریستال های سبز رنگ آهن به صورت 7 آبه تولید می گردد. برای کاهش رطوبت ، عملیات سانتریفیوژ بر روی آن صورت گرفته و حتی می توان رطوبت آن را توسط دستگاه های خشک کن با آفتاب ، بیش از پیش کاهش داد.

گروه پارس شیمی, تولید و فروش سولفات آهن 2 ظریفیتی 7 آبه و 5 آب کریستال سبز رنگ در بسته بندی 25 کیلویی با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت و امکان ارسال به کلیه نقاط کشور

فروش سولفات آهن

زاج سبز

فروش زاج سبز

سولفات آهن 7 آبه 2 ظرفیتی

کود سولفات آهن

قیمت کود سولفات آهن

آهن 2 سولفات

خرید زاج سبز

قیمت زاج سبز

سولفات آهن آبدار

کود شیمیایی سولفات آهن

زاج سبز چیست

تولید سولفات آهن

قیمت سولفات آهن

تولید کننده سولفات آهن

سولفات آهن 2

خرید سولفات آهن

تهیه ی زاج اهن

سولفات آهن چیست

فروش کود سولفات آهن

سولفات آهن از کجا بخریم

کود آهن چیست

سولفات آهن کریستال

قیمت فروش سولفات آهن

کود آهن

 

خط تولید سولفات آهن

تاثیر کود سولفات آهن بر رشد گیاه شوید

سولفات آهن در درمان کمبود آهن درختان میوه

فروش سولفات آهن در اصفهان