تالک

پارس شیمی | تولید و فروش پودر تالک صنعتی و خوراکی در دانه بندی های کلوخه و پودری و میکرونیزه با امکان ارسال به کلیه شهر های کشور و با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت

 تالک, فروش تالک, خرید تالک, قیمت تالک, پودر تالک, پودر میکرونیزه تالک, تالک صنعتی, تالک پزشکی, تالک خوراکی, پودر تالک چیست, سنگ تالك, فروش پودر تالک, talc

پودر تالک چیست ؟

سنگ تالك که به عربی طلق و به انگلیسی Talc نامیده می شود نوعی سیلیکات منیزیم هیدراته (آبدار) با فرمول ساختاری Mg3Si4O10(OH)2 است. این ماده در حقیقت کانی دگرگون شده ی سرپانتین, کلریت, آنتوفیلیت, ترمولیت, دیوسپید, دولومیت و کلسیت است که به صورت لایه ای با پیوند ضعیف واندروالسی تشکیل شده و به همین دلیل نرم ترین کانی معدنی موجود در طبیعت می باشد.

به علت اینکه talc دارای ترکیبات منیزیمی است, زمانی که بین انگشتان دست لمس شود, حس چربی و گریسی القاء می نماید که البته در نوع آهکی یا کربناته آن این حس وجود ندارد. شبکه کریستالی آن به صورت منوکلینیک یا تری کلینیک بوده و از نظر ظاهری در حالت خالص, سفید رنگ است اما معمولا در ترکیب با دیگر مواد معدنی به رنگ های سبز پررنگ, قهوه ای و خاکستری تمایل پیدا می کند. سنگ تالك را در گذشته با نام سنگ صابون می شناختند زیرا از آن به عنوان گل سر شور استفاده می شده است. امروزه نیز در تولید صابون های سنتی مصرف می شود.

تالک, فروش تالک, خرید تالک, قیمت تالک, پودر تالک, پودر میکرونیزه تالک, تالک صنعتی, تالک پزشکی, تالک خوراکی, پودر تالک چیست, سنگ تالك, فروش پودر تالک, talc 

فروش پودر تالک

تولید و فروش پودر تالك صنعتی و خوراکی در دانه بندی های کلوخه و پودری و میکرونیزه با امکان ارسال به کلیه شهر های کشور با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت

جهت خرید خاک تالک با بخش بازرگانی گروه صنعتی پارس شیمی به شماره تلفن 02133324980 تماس حاصل فرمایید.

 تالک, فروش تالک, خرید تالک, قیمت تالک, پودر تالک, پودر میکرونیزه تالک, تالک صنعتی, تالک پزشکی, تالک خوراکی, پودر تالک چیست, سنگ تالك, فروش پودر تالک, talc

مصارف و کاربرد پودر تالک

وجود ویژگی های منحصر به فرد در این ماده سبب شده تا امروزه از آن در بخش های مختلف صنعتی استفاده های گوناگونی شود که برخی از آن ها عبارتند از:

  • تالک در کاغذ سازی : مهمترین مورد مصرف این ماده در تولید کاغذ می باشد به گونه ای که در حدود 42 درصد از کل تولید آن در جهان برای این منظور استفاده می شود. پودر میکرونیزه تالك به عنوان ماده فیلر, کنترل ناهمواری و روکش در کاغذسازی کاربرد داشته و استفاده از آن موجب بهبود شرایط نرمی, تخلخل, ماتی, سایش و اندیس زردی محصول نهایی کاغذ می شود.
  • تالک در سرامیک سازی : در حدود یک پنجم از تولید جهانی این کانی معدنی در تولید سرامیک مصرف می شود. دلیل استفاده از تالك در این صنعت به علت دارا بودن خواص ضریب انبساط و انقباض بهینه, ضریب پخش خوب و قیمت ارزان آن می باشد. 
  • تالک در پلاستیک سازی : 3 درصد از کل تولید این ماده در تولید پلاستیک مصرف می شود. شکل, سایز, مقاومت حرارتی و شکل پذیری طلق سبب شده تا از آن به عنوان یک ماده پرکننده مناسب در تولید پلاستیک و کائوچو سود برده شود.
  • تالک در رنگ سازی : نرمی, ضریب پخش مناسب, خنثی بودن pH و وزن مخصوص کم باعث شده تا در حدود 9 درصد از talc استحصال شده در جهان برای تولید رنگ مورد استفاده قرار گیرد.
  • تالک در سایر صنایع : از این ماده همچنین در صنایع تولید مواد آرایشی و بهداشتی, پودر بچه, داروسازی, جوهر و ... نیز استفاده می شود.

فروش تالک

تالک چیست

پودر تالک ریخته گری

پودر تالک در ریخته گری

پودر تالک چیست

سنگ تالک چیست

کانی تالک چیست

فروش تالک دارویی

فروش تالک اصفهان

فروش خاک تالک

بازار فروش تالک

فروش پودر میکرونیزه تالک

قیمت تالک سفید

قیمت تالک در ایران

قیمت جهانی تالک

قیمت سنگ تالک

قیمت خاک تالک

قیمت هر تن تالک

قیمت تالک

خرید پودر تالک

خرید کلوخه تالک

تولید تالک در ایران

تولید کننده تالک

تولید کنندگان تالک

تولید پودر تالک

تولید کننده پودر تالک

معادن تالک ایران

معدن تالک در ایران

معدن تالک ایران

خریدار معدن تالک

معادن تالک

معدن talc

کاربرد تالک در داروسازی

کاربرد تالک در صنعت

کاربرد پودر تالک

کاربردهای تالک

کاربرد کانی تالک

کاربرد سنگ تالک

كاربرد پودر تالك