آهک

آهک هیدراته | آهک زنده | آهک ساختمانی | آهک صنعتی | سنگ آهک

 آهک به عنوان ماده شیمیایی و یکی از ترکیبات کلسیمی در ترکیب با برخی ناخالصی ها در طبیعت یافت می شود. ترکیبات غالب اهک ، یون های اکسید یا هیدروکسید هستند و حالت کلی آن به صورت اکسید کلسیم و هیدروکسید کلسیم می باشد. ویژگی های مثبت و کاربرد ها و مصارف مختلف آن سبب شده در زندگی بشر از جایگاه خاصی برخوردار باشد. ﺁﻫﻚ از لحاظ ترکیب ماده ای منحصر به فرد است و می توان به منظور استفاده در کاربرد های مختلف ، در فرمولاسیون آن تغییراتی ایجاد کرد. ترکیبات مختلف کلسیم موجود در طبیعت همچون کربنات کلسیم و گچ نیز منابع تامین آهک می باشند. برای خالص سازی کامل آن از کلیه ناخالصی هایی مانند کربنات ، آهن ، منیزیم و ... باید از حرارت بالایی استفاده نمود.

 آهک, فروش آهک, قیمت آهک, کارخانه آهک, تولید کننده آهک, آهک صادراتی, آهک زنده, آهک هیدراته, آهک ساختمانی, آهک چیست,

به اطلاع مصرف کنندگان آهک در انواع مختلف آن می رساند ، کارخانه آهک پارس شیمی با تکیه بر سال ها تجربه در تولید این محصول و استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین خط تولید شامل دستگاه های سنگ شکن ، کوره های آهک‌پزی ، سیستم پیشرفته هیدراسیون و ... و نیز پرسنل کارآزموده و با سابقه ، قادر به تولید و عرضه آهک به صورت بسته بندی شده و یا فله ای می باشد.

فیلم روش تولید آهک در کارخانه

آهک زنده چیست ؟

آهک موجود در طبیعت به صورت سنگ و صخره و با خلوص متفاوت وجود دارد. اگر چه برای برخی کاربردها ، خلوص آن چندان اهمیتی ندارد ولی وجود 80% ناخالصی نظیر گچ ، کربنات ، منگنز ، دولومیت ، سیلیس و ... می تواند کاربرد آن را محدود کند. بحث استفاده از کوره های آهک‌پزی در اینجا مطرح می شود. اعمال حرارت بالای 1000 درجه سانتگراد موجب جدایی این ناخالصی ها شده و ترکیب شیمیایی اکسید کلسیم شکل می گیرد. اکسید کلسیم همان آهک زنده است که ماده‌ی ناپایدار و جاذب رطوبت بوده و مزایای جالبی همچون خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد.

CaCO3 → CaO + CO2 ( گاز کربنیک + اهک زنده → سنگ آهک)

آنالیز آهک زنده

ردیفعنصردرصد وزنی
1CaO89.26
2CaCO34.36
3Al2O30.91
4Fe2O30.88
5MgO2.74
6SiO20.93


آهک, فروش آهک, قیمت آهک, کارخانه آهک, تولید کننده آهک, آهک صادراتی, آهک زنده, آهک هیدراته, آهک ساختمانی, آهک چیست,

آهک هیدراته چیست ؟

واکنش پذیری و اکتیو بودن زیاد اهک زنده سبب می شود که گرمای شدیدی در صورت تماس با آب ایجاد کند و این امر استفاده از آن را بسیار محدود می کند. برای این که بتوان از این محصول در صنایع مرتبط با آن همچون ساخت و ساز ، تولید محصولات مختلف و ... استفاده نمود ، در نتیجه با استفاده از آب یا بخار آب جوش ، آهک را شکفته می کنیم تا فرمول هیدروکسید کلسیم ایجاد شود. اهک هیدراته که دارای حالت پودری است یکی از پر مصرف ترین مواد معدنی فراوری شده در زندگی انسان ها می باشد.

CaO + H2O → Ca(OH)2 (آهک هیدراته → آب + اکسید کلسیم)

آهک, فروش آهک, قیمت آهک, کارخانه آهک, تولید کننده آهک, آهک صادراتی, آهک زنده, آهک هیدراته, آهک ساختمانی, آهک چیست,  

مفهوم آب آهک

اﻫﻚ هیدراته که با نام آهک مرده نیز نشاخته می شود در صورت تماس با آب واکنش نداده و ته نشین می گردد. این محلول با نام شیره آهک نیز شناخته می شود و کاربرد های مختلفی در صنایع ساخت و ساز و یا پخت و تهیه غذا دارد. یکی از مهم ترین تفاوت های آهک با سیمان این است که این ماده برخلاف سیمان تا زمانی که در آب باشد ، خود را نگرفته و سفت نمی شود.

 

آهک ساختمانی چیست ؟

یکی از زمینه های مهمی که موجب توجه زیاد انسان به آهک شده است ، کاربرد ماثر این ماده در ساختمان سازی می باشد. برای این منظور می توان به اشکال متنوعی از آهک سود برد نظیر تولید ملات و ساروج ، شفته کاری و کف سازی ، دیوار سازی ، ترکیب با سیمان و آسفالت و ... . استفاده از آهک در ساخت و ساز دارای مزایای مختلفی است که از آن جمله می توان به کاهش هزینه های ساخت و ساز ، افزایش مقامت سازه ، جلوگیری از ترک خوردگی سیمان و تقویت خاک های سست اشاره نمود.

آهک, فروش آهک, قیمت آهک, کارخانه آهک, تولید کننده آهک, آهک صادراتی, آهک زنده, آهک هیدراته, آهک ساختمانی, آهک چیست, 

کاربرد های آهک

این ماده در هر دو نوع اکسید کلسیم و هیدروکسید کلسیم دارای مصارف زیادی است که برخی از آن ها در اینجا ذکر می شود:

یکی از مواد اولیه بسیار مهم در تولید فولاد به روش اکسیژن پایه

  • در صنایع غذایی به منظور تصفیه قند و شکر
  • مصرف سالیانه میلیون ها تن آهک در تولید سیمان
  • به عنوان منبع تامین کلسیم برای خوراک دام و طیور
  • تصفیه گاز سمی اکسید گوگرد از خروجی کارخانجات
  • در تولید کاغذ به منظور کاهش تاثیرات کاستیک سودا
  • خنثی سازی اکسید های اسیدی در تولید سرباره مذاب
  • جدا سازی مواد معلق موجود در آب در تصفیه خانه های آب
  • ضدعفونی و میکروب کشی دام در مرغداری ها و گاوداری ها
  • در ساختمان سازی و راه سازی به عنوان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی

آهک, فروش آهک, قیمت آهک, کارخانه آهک, تولید کننده آهک, آهک صادراتی, آهک زنده, آهک هیدراته, آهک ساختمانی, آهک چیست, 

قیمت فروش آهک

کارخانه آهک پارس شیمی به عنوان تولید کننده این محصول آمادگی تولید و فروش آهک در انواع گوناگون را برای عرضه به هموطنان گرامی با ارزان ترین قیمت ممکن و بالاترین خلوص و کیفیت موجود در کشور دارد. همچنین ما سال هاست که اقدام به صادرات این محصول به دیگر کشور ها از جمله عراق ، افغانستان ، ترکمنستان ، ترکیه ، چین ، روسیه و ... می نماییم و آمادگی همکاری با تجار و صادرکنندگان محترم را با شرایط ویژه داریم. کیفیت آهک تولیدی این مجموعه ، بالای 90 درصد می باشد و به صورت کلوخه و سنگ ، پودری و میکرونیزه عرضه می شود. نوع بسته بندی آهک بنا به سفارش قابل تغییر بوده و همچنین در صورت نیاز امکان تولید آهک ارزان قیمت با خلوص پایین تر برای مصارف گوناگون نیز وجود دارد.

آهک هیدراته

قیمت آهک

آهک زنده

آهک ساختمانی

آهک صنعتی

آهک آب خورده

آهک آب نخورده

آهک پخته

آهک کوبشی

فروش آهک

فروش آهک هیدراته

آهک مرده

آهک شکفته

سنگ آهک

آهک خوراکی

آهک چیست

فروش آهک زنده

فروش آهک پخته

آهک پخته شده

آهک پخته چیست

آهک هیدراته چیست

تولید آهک هیدراته

آهک آبدیده

آهک آب ندیده

آهک فله

فروش آهک ساختمانی

کارخانه آهک پارس شیمی

فروش آهک صنعتی

پودر آهک هیدراته

فروش آهک هیدراته در مشهد

فرمول سنگ آهک

آهک فرمول شیمیایی

فرمول آهک زنده و مرده

فرمول آهک هیدراته

فروش آهک اصفهان

قیمت فروش آهک

فروش سنگ آهک

فرمول آهک زنده

فرمول آهک مرده